Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

Погодження Технічних умов. Які організації беруть участь? Чим регламентується?

Навіщо слід погоджувати проект Технічних умов?

Залежно від виду продукції та її технічних характеристик (властивостей) виробником визначається сфера застосування майбутнього продукту, тому доцільно на етапі приймальних випробувань провести узгодження проекту ТУ з відповідними службами, інститутами, споживчими організаціями. В результаті таких робіт Ви отримаєте впевненість у якості своєї продукції та докази відповідності (висновки експертиз, протоколи випробувань, акти приймання дослідного зразка), які можуть бути представлені як перевіряючим органам, так і основним споживачам.

Чим регламентується і як зрозуміти яка організація повинна брати участь у погодженні проекту ТУ?

При зверненні до територіальних центрів стандартизації з метою перевірити проект ТУ та взяти його на облік у добровільній базі Технічних умов, експерти центрів беруть до уваги вимоги ПКМУ від 16 грудня 2015 р. № 1057 "Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади та Служба безпеки України здійснюють функції технічного регулювання".

Постанова визначає органи виконавчої, які здійснюють функції технічного регулювання у тій чи іншій сфері діяльності. Але на практиці деякі органи виконавчої іноді навіть не знають, що на них покладено таку функцію. Експерти центрів у свою чергу стандартно направляють замовника на проведення погодження проекту ТУ до МОЗ, а також залежно від виду продукції можуть направити до Держбуду, МНС, Держпраці, Держлікслужби тощо.

Загалом можна дійти невтішного висновку, що немає чіткої і однозначної прив'язки виду продукції організаціям, які мають брати участь у погодженні проекту ТУ. І якщо власник Технічних умов не збирається реєструвати нормативний документ, то право вибору узгоджувальних інстанцій та споживчих організацій залишається за ним.