Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

Питання / Відповіді

1. На яку продукцію потрібно отримувати Висновок СЕС?
2. Хто видає декларацію про відповідність Технічним регламентам?
3. Чи обов'язково отримувати на продукцію штрих-коди?
4. Чи потрібно реєструвати Технічні умови?

На яку продукцію потрібно отримувати Висновок СЕС?

На промислову продукцію, тобто на всю продукцію, крім харчової, санітарно-гігієнічні вимоги до якої визначає Закон про основні принципи та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів. Стаття 1* ЗУ Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Хто видає декларацію про відповідність Техніченим регламентам?

Декларацію відповідності Технічним регламентам складає виключно вітчизняний чи іноземний виробник, або його уповноважена особа на підставі письмової довіреності. Стаття 28. Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності". Органи оцінки відповідності декларацій не видають.

Чи обов'язково отримувати на продукцію штрих-коди?

Обов'язкове отримання штрих-кодів тільки на алкогольні напої та тютюнові вироби, екземпляри аудіовізуальних творів та фонограм, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачено законодавством України. Маркування харчових продуктів штриховими кодами здійснюється у порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України. П.5 «Положення про штрихове кодування товарів», затверджено наказом Мінекономіки №255 від 20.08.2002

Чи потрібно реєструвати Технічні умови?

На сьогоднішній день законодавчих підстав для процедури реєстрації Технічних умов відсутні. ЗУ Про стандартизацію. Стаття 16, пункт 1, підпункт 1. Пояснення: Редакція Декрету КМУ «Про стандартизацію та сертифікацію» від 26.04.2014 р. скасувала державну реєстрацію (Стаття 7. була виключена, таким чином з 2014 року реєстрація ТУ вже не передбачається законодавчо).