Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

Маркування іграшок. Додаткові вимоги Технічного регламенту

Законом України про захист прав споживачів Статтю 15 встановлено стандартну інформацію, якою мають маркуватися всі види продукції. Але не завжди виробники та імпортери знають про специфічну інформацію щодо безпеки використання іграшок, передбаченої Технічним регламентом безпеки іграшок.

На іграшці або, якщо це не застосовується, на етикетці (бірці), на упаковці, в інструкції з використання повинні міститися попередження про можливі небезпеки та ризики заподіяння шкоди, пов'язані з використанням певних видів іграшок та способи запобігання їх виникненню. Перед кожним попередженням або всіма попередженнями в цілому має бути слово «Попередження».

Наприклад, іграшки, які можуть містити небезпеку для дітей віком до 36 місяців, повинні мати один з таких написів«Не призначено для дітей віком до 36 месяцев» чи «Не призначено для дітей віком до 3 років», чи таке зображення:   

Попередження має чітко описувати конкретний ризик.

Якщо іграшки призначені для стимулювання активності дитини, потрібно позначити: "Тільки для використання в домашніх умовах". Інструкція повинна описувати правильний монтаж із зазначенням частин, які можуть становити небезпеку у разі неправильного монтажу, а також конкретні дані про поверхню, придатну для її встановлення.

Зменшені моделі іграшок — на зразок як для дорослих — функціональні іграшки повинні містити попередження: «Використовувати під безпосереднім наглядом дорослого».

При вмісті в ігрових наборах хімічних речовин (фарба, пластилін, глина, гуаш тощо) упаковка та інструкція повинна попереджати: "Не призначено для дітей віком до _______ року (років). Використовувати під наглядом дорослого".

Іграшкові велосипеди, ролики, самокати, скейтборди повинні мати напис: «Слід використовувати захисне спорядження. Не використовувати у дорожньому русі».

Іграшки для гри на воді повинні містити таке попередження: «Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, та під наглядом дорослого».

Часто харчові продукти містять в упаковці іграшки та мають містити таке попередження: «Всередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослого».

Ігрові маски та шоломи, що імітують захист, повинні містити таке попередження: «Ця іграшка не забезпечує захисту».

Іграшки, які розташовуються над колискою, дитячим ліжком або дитячим візком за допомогою мотузок, гумок або ременів, повинні містити попередження, яке також наноситься на упаковку: «Для запобігання можливому травмуванню в результаті заплутування зніміть цю іграшку, коли дитина почне намагатися стати на руки і коліна».

За наявності в наборах настільних ігор ароматичних речовин на упаковці має бути попередження: «Містить ароматичні речовини, які можуть спричинити алергію».