Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

Характеристики олив моторних. Показники випробувань

У цій статті постараємося коротко описати основні показники мастил автомобільних, олив моторних до садового інструменту та універсальних олив.

Дослідження олив проводять за подібними показниками, відрізняються лише значення показників в залежності від ГОСТу на конкретну марку оливи.

Зупинимося на кількох якісних показниках моторних олив:

  1. В'язкість оливи повинна мати параметри, які дозволяють одночасно і змащувати деталі, що труться, і мати достатню плинність для відведення відпрацьованих частинок. Американська асоціація автомобільних інженерів (SAE) розробила класифікацію моторних олив по в'язкості, яка описує в'язкість тієї чи іншої машини при різних робочих температурах.
  2. Механічні домішки. Автомобільна олива є кінцевим продуктом переробки нафти з вмістом додаткових хімічних компонентів, які визначають кінцеві технічні характеристики оливи та сферу застосування. Продукт не є абсолютно чистим та має певну масову частку механічних домішок. Вимірюється показник наступним чином - відібрана проба розчиняється в бензині або толуолі, потім промивається утворена консистенція до отримання осаду, який висушується і піддається зважуванню.
  3. Вміст води. Масову частку води визначають нагріванням відібраної проби оливи з нерозчинним у воді розчинником та подальшим вимірюванням об'єму конденсату води. ГОСТи передбачають як допустиме значення "сліди" води - обсяг конденсату 0,03 см3 і менше.

Також ГОСТами передбачені вимірювання таких показників як температура спалаху, температура застигання, корозійність, миюча властивість, лужне число, зольність, а також інші параметри.