Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

Капці кімнатні. Засіб індивідуального захисту у розумінні Технічного регламенту чи ні?

Технічний регламент засобів індивідуального захисту поширює свою дію на будь-який вид виробу, який так чи інакше виконує захисну функцію щодо безпеки здоров'я та життя людини.

Техрегламент визначає категорію ЗІЗ високої складності та ступеня захисту (протигази, прогумовані халати для роботи з хімічно небезпечними речовинами, захисні каски, шахтне обладнання, бойовий спецодяг для пожежників, підвісні троси тощо). Також регламент визначає категорію ЗІЗ простої складності (садові рукавички, сезонне взуття та одяг, головні убори, сонцезахисні окуляри тощо)

І в цьому випадку виникає питання – чи потрібно проводити складні процедури сертифікації найпростіших виробів, наприклад, майок, шкарпеток чи кімнатних капців?

У Технічному регламенті зазначається, що його дія не поширюється на ЗІЗ, які призначаються для використання приватними особами з метою захисту від:

- впливу несприятливих атмосферних умов (головні убори, сезонний одяг, взуття, парасольки і т.п.);

- вогкості та вологи (рукавички для захисту рук під час миття посуду тощо);

- впливу високої температури (рукавички і т.д.).

Виходом із ситуації буде уточнююче ідентифікаційне маркування призначення виробу. Наприклад, на маркування кімнатних тапочок потрібно чітко вказувати призначення виробів:

«Виріб призначений для використання приватними особами в побутових умовах».