Зв'яжіться з нашим фахівцем

(044) 587 66 98

ІТ обладнання. Специфіка сертифікації і вартість випробувань

Необхідність проводити лабораторні випробування всієї ІТ техніки та товарів з функцією бездротової передачі даних визначено кількома факторами.

Перше – імпорт та використання на території України дозволено під час роботи бездротових пристроїв у дозволених смугах частот. Підставою є закладена виробником можливість функціонувати приладу у дозволених в Україні смугах частот та відповідність вимогам безпеки та електромагнітної сумісності.

Друге – необхідність підтвердження відповідності ІТ обладнання вимогам Технічного регламенту радіообладнання.

Як у першому, так і в другому випадках повторюються вимоги довести, що бездротове обладнання електрично безпечне та здатне функціонувати таким чином, що в його радіусі роботи електромагнітна обстановка залишається стабільною.

Процедура визнання Протоколів випробувань, які отримував виробник від третьої незалежної сторони (європейської лабораторії) в Україні, не передбачена, тому необхідно випробовувати типовий зразок на відповідність національним стандартам. Національні стандарти в основному є аналогами європейських та міжнародних нормативних документів.

Вартість випробувань товарів із вбудованими бездротовими модулями має значно більшу вартість порівняно з випробуваннями інших видів побутових та аналогічних товарів, без таких. Причина у поодинокій кількості випробувальних лабораторій, які закуповують дороге обладнання для тестування, і цим аргументують та «тримають» рівень цін.